Witamy serdecznie na naszym blogu. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi artykułami
Zakup nieruchomości to poważna inwestycja. Najczęściej wkładamy w nią swoje oszczędności, a dodatkowo wspieramy się kredytem. Aby nie narażać się na przykre sytuacje, zawsze przed finalizacją takiej transakcji, powinniśmy zapoznać się dokładnie ze stanem prawnym interesującej nas nieruchomości. W dzisiejszym wpisie przedstawimy, jakie dokumenty należy sprawdzić, gdy zamierzamy kupić mieszkanie albo dom!
Zakup własnego mieszkania nie może być kwestią przypadku. Lokalizacja, w jakiej przebywamy na co dzień, ma ogromny wpływ na nasz komfort, dobre samopoczucie i efektywne wykorzystywanie czasu. Kupno nieruchomości wiąże się też z dużym nakładem finansowym i rozbudowanymi formalnościami. Aby uniknąć problemów i dokonać mądrej decyzji warto wziąć pod uwagę kilka istotnych spraw. Jakich? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.
Wynajem mieszkania to dobry sposób na zarabianie pieniędzy. Aby szybko znaleźć najemcę i uniknąć sytuacji, w której lokal stoi pusty i zamiast przynosić dochód, generuje koszty takie jak opłaty administracyjne, podatki, ubezpieczenie czy raty kredytu, lokal należy właściwie przygotować. Stosując się do prostych zasad, zachęcimy potencjalnych najemców, a nawet możemy spodziewać się znacznego odzewu i dużego zainteresowania, które pozwoli wybrać odpowiedniego najemcę spośród kilku zainteresowanych. Sprawdź, jakie to są zasady i o czym warto pamiętać w takiej sytuacji.
Kupno mieszkania lub domu to bardzo ważna decyzja, dlatego przed jej podjęciem należy zebrać odpowiednie informacje. Trzeba pamiętać, że nie tylko takie czynniki jak cena, lokalizacja, metraż czy rozkład pomieszczeń są ważne; należy także sprawdzić sytuację prawną nieruchomości. Jest to szczególnie istotne w przypadku kupna mieszkania lub domu z rynku wtórnego. W artykule przedstawimy kwestie, które powinny zostać starannie sprawdzone przed zakupem nieruchomości.
Chcąc znaleźć dochodową nieruchomość komercyjną, powinniśmy zwrócić uwagę na szereg reprezentowanych przez nią właściwości. Jak prawidłowo je ocenić i dlaczego warto zwrócić się w tej sprawie do pośrednika wynajmu i sprzedaży nieruchomości? Wszystkie te kwestie zostaną wyjaśnione w dzisiejszym wpisie..
Sprzedaż nieruchomości to skomplikowany proces, który dla osób niedoświadczonych wiąże się ze sporym ryzykiem. To nie tylko kwestia znalezienia klienta, ale także szereg formalności – zaczynając od ustalenia wartości rynkowej, na formalnościach po sprzedaży kończąc. Bezpieczeństwo w tym zakresie zapewnia biuro nieruchomości, którego agenci w kompleksowy sposób przeprowadzają całą transakcję, zapewniając jej sprawny i korzystny dla obu stron przebieg, z zachowaniem wszelkich formalności wymaganych prawnie. Jedną z form współpracy z biurem nieruchomości jest umowa na wyłączność. Na czym polega?
Wynajem prywatnego lokalu mieszkalnego niesie ze sobą konieczność uiszczenia podatku dochodowego. Osoby nierozliczające przychodów z najmu w ramach działalności gospodarczej mają do wyboru dwie formy opodatkowania – ryczałt oraz podatek na zasadach ogólnych. Czym się od siebie różnią, jakie zmiany czekają nas w związku z tym w 2021 roku i dlaczego warto skorzystać tutaj z pomocy specjalisty? Odpowiadamy!
Zakup nieruchomości to zawsze znaczny wydatek, który większość z nas pokrywa, biorąc kredyt hipoteczny. Poza koniecznością wniesienia wkładu własnego i zaciągnięcia kredytu powinniśmy jednak nastawić się także na dodatkowe opłaty w postaci podatków czy kosztu obsługi transakcji przez pośrednika?
Zakup domu to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Z jednej strony oznacza to wolność, niezależność i spokój, z drugiej sporo nowych obowiązków, związanych z kwestiami prawnymi i technicznymi. Od czego zacząć poszukiwanie nowego domu? Zastanówmy się, w jakim miejscu chcemy mieszkać. Blisko lasu i placów zabaw, a może nad rzeką? Czy istotna jest dla nas bliskość punktów usługowych, sklepów i urzędów? Powinniśmy brać pod uwagę sąsiedztwo, jak jest skomunikowana okolica i jakie inwestycje planowane są w najbliższym czasie na tym terenie.
Osoby, które posiadają oszczędności, często decydują się na zainwestowanie ich w zakup nieruchomości na wynajem. Zarządzanie takimi mieszkaniami wiąże się jednak z wieloma formalnościami i obowiązkami związanymi z zapewnieniem ewentualnych napraw czy poszukiwaniem lokatorów, którzy je wynajmą. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie ze wsparcia fachowców w tym zakresie. Jakie zalety ma takie rozwiązanie i kiedy warto z niego skorzystać?
Biuro pośrednictwa nieruchomości to nieoceniona pomoc w sytuacji, gdy chcemy kupić lub sprzedać mieszkanie, dom czy lokal komercyjny. Niewiele osób wie jednak, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na barkach jego pracowników. Czym więc dokładnie zajmuje się przedstawiciel biura nieruchomości? Jak wiele obowiązków musi wykonać, by transakcja przebiegła szybko, sprawnie i z satysfakcją dla obu stron?
Wiele osób pragnących sprzedać mieszkanie zastanawia się, czy warto angażować w ten proces biuro pośrednictwa nieruchomości. Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Jakie jednak dokładnie możemy osiągnąć korzyści dzięki zatrudnieniu profesjonalnego doradcy?
Home staging należy do najważniejszych działań podejmowanych przez profesjonalnego pośrednika sprzedaży nieruchomości. Polega na maksymalnym uwydatnieniu zalet i potencjału mieszkania, które zostało wystawione na sprzedaż. Celem home stagingu jest przyciągnięcie uwagi ewentualnych nabywców nieruchomości przy jednoczesnym zwiększeniu jej wartości rynkowej.
Posiadanie własnego domu to cel wielu osób, a drogi do jego osiągnięcia bywają różne. Jedni z entuzjazmem stawiają czoła wyzwaniu, jakim jest budowa, inni chcą oszczędzić sobie nawet kilkuletniego wysiłku i decydują się kupić gotowy dom. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?.
Szacuje się, że nawet blisko połowa mieszkańców bogatych krajów europejskich, takich jak Szwajcaria, Niemcy czy Austria, decyduje się na wynajem. Co więcej, wyraźnym trendem na rynku nieruchomości większości państw Europy Zachodniej jest odchodzenie od własności. W Polsce wciąż posiadanie własnego mieszkania traktowane jest jako wyznacznik statusu społecznego, a także bezpieczny sposób na lokowanie kapitału. Wynajem uważany jest raczej za rozwiązanie tymczasowe. Tymczasem obie opcje mają swoje zalety i wady..
Zakup nieruchomości to duża inwestycja, wymagająca stosownego zaplecza finansowego. Jednak nawet jeśli w danym momencie nie posiadasz niezbędnej ilości gotówki, możesz spełnić swoje marzenia o własnym lokum. Dowiedz się, jak w bezpieczny i wygodny sposób sfinalizować transakcję?
Studia wyższe to inwestycja w przyszłość młodego człowieka. Solidne wykształcenie oznacza lepszy start na rynku pracy, zarówno w kraju, jak i za granicą. Jednak decyzja o podjęciu studiów w Białymstoku dla wielu przyszłych studentów oznacza konieczność wyprowadzenia się z rodzinnego domu i znalezienia dla siebie lokum do zamieszkania. Jedną z chętnie wybieranych opcji jest wynajem mieszkania, czyli stancji studenckiej, która wydaje się bardziej komfortową opcją niż akademik. Drugą możliwością, która w większości przypadków wymaga większego zaangażowania rodziców czy rodziny, jest zakup własnego lokum. Które rozwiązanie bardziej się opłaca?
Zakup domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu, dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek, którymi warto się kierować, kupując wymarzoną nieruchomość.?
Obligacje, akcje giełdowe, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty - to tylko kilka z możliwych form inwestowania środków. Mogą one zapewnić zysk, ale są obarczone sporym ryzykiem, a dodatkowo wymagają pewnej wiedzy i umiejętności. Stosunkowo bezpieczne lokaty bankowe w obecnych czasach raczej nie są zbyt rentowne. Jak zatem rozsądnie gospodarować zaoszczędzonym kapitałem, by mieć pewność stałego zysku? Okazuje się, że już od wielu lat dobrą formą inwestowania są mieszkania na wynajem. Szczególnie w ostatnich latach ta metoda jest chętnie wybierana przez Polaków. Czy rzeczywiście się opłaca?
Ustalenie właściwej ceny ofertowej sprzedawanej nieruchomości to niewątpliwie trudne zadanie, z którym wiele osób ma niemały problem. Z jednej strony celem każdego kupującego jest uzyskanie możliwie jak najkorzystniejszej zapłaty, z drugiej strony nadmierne zawyżanie cen może skutecznie zniechęcić kupujących. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę podczas określania wartości nieruchomości?
Wartość rynkowa mieszkania lub domu przeznaczonego na sprzedaż albo wynajem zależy od bardzo wielu czynników. Do najważniejszych zaliczamy między m.in. powierzchnię, lokalizację, liczbę pokojów itp. W praktyce jednak jest bardzo wiele bardziej i mniej oczywistych niuansów, które mogą wpływać na to, jak wiele możemy zyskać na nieruchomości. Czy można skutecznie podnieść wartość sprzedaży lub wynajmu domu/mieszkania? Są rzeczy, na które nie masz wpływu, jak np. lokalizacja, ale też sporo kwestii, które przy odrobinie wysiłku mogą przynieść realny zysk.
W powszechnej opinii doradca ds. nieruchomości to osoba, której wyłącznym zadaniem jest pośrednictwo w kupnie lub sprzedaży. Oczywiście jest to prawda, jednak zakres obowiązków przedstawicieli tej profesji jest zdecydowanie szerszy. Z własnego doświadczenia wiemy, że zawód ten wymaga nie tylko szerokich kompetencji i wielu różnych umiejętności, ale również pomysłowości, wyrozumiałości, otwartości. W tej pracy nie ma rutyny. Tak naprawdę każdy dzień jest inny, często pojawiają się niespodziewane sytuacje, a także problemy, którym trzeba stawić czoła, aby zapewnić profesjonalne wsparcie naszym Klientom.
Dla wielu osób, które nie chcą lub nie mogą kupić swojego własnego mieszkania, najem to jedyne rozwiązanie. Obecnie decydują się na nie nie tylko osoby młode, w tym przede wszystkim studenci, ale też ludzie często zmieniający pracę, a także przedsiębiorcy, którzy korzystają z wynajętych lokali czy obiektów w celach zawodowych. Teoretycznie zasady najmu są proste — wynajmujący (najczęściej właściciel lokalu) udostępnia najemcy lokal do użytkowania na podstawie umowy, otrzymując w zamian terminowo opłacany czynsz w ustalonej kwocie. W praktyce jednak zagrożeń, na jakie mogą być narażeni najemcy nieruchomości, jest co najmniej kilka.